Krzesełkiem do nieba. Z pamiętnika audytorki.

22.01.2022 00:00

Instytucja publiczna, z tych poważnych, mieści się na drugim piętrze. Wjazd na górę zapewniony windą. A potem niespodzianka – do pokonania jest jeszcze półpiętro. I jeszcze jedna niespodzianka – krzesełko przyschodowe. 

Krzesełka takie stosowane są zwykle w domach mieszkalnych i przeznaczone są raczej do użytku prywatnego. Zwykle dedykowane są osobom w wieku senioralnym niemogącym wejść po schodach.

Krzesełka jest dość wąskie, a i miejsca do przesiadania się na krzesełko jest bardzo mało.  Nasza audytorka śpiewająco sobie poradziła, ale zapytana o wrażenia mówi: - Trudno sobie wyobrazić, że ktoś poruszający się na wózku da sobie radę z samodzielnym zajęciem miejsca. I jest jeszcze jeden problem – podczas jazdy musiałam mieć podniesione nogi, bo krzesełko nie ma żadnego podnóżka. Osoba z bezwładnymi nogami  ryzykuje złamanie nogi.

Zastosowane krzesełko przydać się może bardzo wąskiej grupie użytkowników. Nie mieści się nawet w kategorii racjonalnego usprawnienia, raczej jest to pozorowanie dostępności.

[na filmie widać jak nasza audytorka jedzie wzdłuż schodów na krzesełku przyschodowym]

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję