Doświadczaj

Czemu doświadczanie sytuacji osób z niepełnosprawnością jest takie ważne? Krótki film o tym jak doświadczenie  pomaga zmienić perspektywę.

Zestaw aplikacji, prac domowych, filmów do doświadczania niepełnosprawności:


Niepełnosprawność ruchowa

Zastanawiasz sie jak to jest korzystać ze schodołazu. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

A jak wygląda dzień osoby poruszajacej się wózku? Zapraszamy na do obejrzenia filmu obrazującego wyprawę do pracy i próbę wysłania listu.

Symulacja poruszania się na wózku:

  • Wheelchair Simulator VR - poruszanie sie na wózku na wesoło. Spróbujcie wykonać powierzane Wam zadania. Gra do pobrania tutaj.

Niepełnosprawność wzroku

Funkify –Disability Simulator – zadanie dla Ciebie! W przeglądarce Google Chrome wpisz Funkify –Disability Simulator lub wklej poniższy link: https://chrome.google.com/webstore/detail/funkify-%E2%80%93-disability-simu/ojcijjdchelkddboickefhnbdpeajdjg. Zainstaluj dodatek i sprawdz jak strony w internecie widzą osoby z różnymi rodzajami niedowidzenia

Jak osoby niewidome przechodzą przez ulicę? Słów kilka o symulatorze - https://echovis.tt.com.pl/echovisStreet. Aplikacja EchoVisStreet do pobrania na Smartfona oraz iPhona - dostępna w Google Play i App Store.

Jak osoby niedowidzące widzą świat - film obrazujący różne rodzaje niedowidzenia.

Popatrz na świat i codzienne przemieszczanie się osoby doświadczajacej zamglenia widzenia - Jak i co widzi osoba słabowidząca.

Sprawdź na czym polegają różne wady wzroku - Nagrania obrazujące wady wzroku - proszę szukać nagrań na dole strony w sekcji Nagrania obrazujące wadu wzroku.


Niepełnosprawność słuchu

A gdyby to Głusi byli większością.... Zapraszamy na film z napisami oraz w BSL (brytyjskim języku migowym) - Humor Głuchych.

Jak słyszą osoby słabosłyszące? Jak pętla indukcyjna zmienia dzwięk słyszany przez osobę słabosłyszącą korzystajacą z apartów słuchowych

Dzwięk słyszany przez osobę słabosłyszącą bez urządzeń pomocniczych oraz ten sam dźwięk słyszany przy zastosowaniu aparatów słychowych oraz pętli indukcyjnej - proszę szukać nagrań na dole strony w sekcji Nagrania obrazujące ubytki słuchu.

Jak słyszy osoba słabosłysząca z pętlą indukcyjną - Reportaż “Pętle indukcyjne - ułatwiające słyszenie”.

Multimedialny kurs do nauki Polskiego Języka Migowego (PJM) - Link do kursu lub Link do kursu.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb.

Akceptuję