Kobieta (członkini zarządu Fundacji TUS) ubrana w symulator starości. Na oczach ma specjalne gogle a na uszach słuchawki wyciszające. Kolana i łokcie ma ubrane w siłowniki ograniczające możliwość swobodnego ruchu tymi stawami. Na tułów ma założoną kamizelkę z obciążnikami a na szyje kołnierz ortopedyczny. Na dłoniach rękawice z grubą gumą w środku. Jest szeroko uśmiechnięta i stoi w pozycji ala Krakowiaczek.

Akademia Dostępności – zapisz się na szkolenia

Coraz bliżej szkolenia w ramach Akademii Dostępności. Zajrzyjcie na stronę www.akademiadostepnosci.pl i zapiszcie się.

Zapraszamy osoby biorące udział w procesach planowania przestrzennego i inwestycyjno-budowlanych: architektów i architektki, inżynierów i inżynierki budownictwa, urbanistów i urbanistki, pracowników i pracownice administracji publicznej zajmujący się procesem inwestycyjno-budowlanym lub planowaniem przestrzennym.

Szkolenie ma dwie części: on-line oraz stacjonarne –  gdzie doświadczyć będzie można różnego rodzaju ograniczeń mobilności. Mamy całe mnóstwo sprzętów, teraz jeszcze zapakowanych.

Jasny pokój w nim szereg tekturowych pudeł różnej wysokości, szerokości i grubości. Niektóre pudła stoją na innych. W polu widzenia 16 pudeł.
Sprzęty do szkoleń – teraz w pudłach, czekają by zrobić z nich komplety i wysłać na szkolenia.

Ale jak je wyjmiemy, to będziecie mogli sprawdzić jak to jest poruszać się o kulach, balkoniku, na wózku.

Na jasny tle dłoń ubrana w rękawice. Widzimy wewnętrzną stronę dłoni – tu rękawica jest gumowa z licznymi dodatkowymi utwardzeniami. Na nadgarstku osoby pozującej widać zielony pasek od zegarka i 2 bransoletki z kolorowych, okrągłych, szklanych koralików.
Rękawica do symulacji ograniczeń ruchu dłoni.

Mamy też kombinezony symulujące wiek senioralny (na zdjęciu tyułowym wpisu jest nasza trenerka w takim właśnie kombinezonie). Wszystko do Waszej dyspozycji po to, by poczuć  jak ważne jest projektowanie uniwersalne, doświadczyć czemu równość i włączanie jest kluczowe przy projektowaniu przestrzeni dla wszystkich.

Dodaj komentarz